Baharla Gelen Güzel Günler

Mart ayı ile birlikte ilkbaharın müjdesi olan ağaçların tomurcuklarla süslenmesi ile birlikte doğanın uyanışını adım adım izliyoruz. Dağlar ağaçların kahverengi dalları yeşillenen yapraklarla ile birlikte günlerimiz daha renkli olmaya başladı.
 
Bunu fırsat bilerek bu sayımızda doğal güzellikleri sayılmayacak kadar çok olan Keles’e doğru yol aldık. Bir yanda canlanan doğa, bir yanda Uludağ’ın karlı tepeleri. Bunca güzellikler içinde, tarihi ve kültürü ile biz olan Uluadağ’ın arkasını Keles’ten göstermeye çalıştık. Kocayayla’dan Gököz’e, Gelemiç’ten Kemaliye’ye uzanan bir yolculuktu. Elbette Keles bunlarla sınırlı değil. Daha fazlasını merak eden, keşfetmek isteği olanlara bir kapı araladık. Umarız bu kapıdan geçip Uluıdağ’ın ardındaki hayatları, güzellikleri ve değerleri keşfedersiniz.
 
Mart ayı zafer ayı, bir milletin diriliş ayıdır. 18Mart Çanakkale zaferi şehitlerini anma günü vasıtasıyla, Çanakkale’yi en iyi anlatan Milli Şair Mehmet Akif Ersoy ile zaferimizi bir kez daha anlamlandırdık
 
Bursa için çok önemli ama pek bilinmeyen Emrullah Ali Yıldız’ sizlere takdim ediyoruz. Değerlerimizi kaybetmek gibi bir lüksümüz yok. Bunun için Emrullah Ali Yıldız’ı tanıyın istedik. Tanıtın ki, gelecek kuşaklara aktarın.
 
Anadolu topraklarının yetiştirdiği en büyük ozanlardan olan Aşık Veysel’i yad ettik. Her ne kadar sadık yârinin koynunda olsa da, o bizim gönlümüzün hala tam içinde.
 
İlginizi çekecek, değerlerimizi bir kere daha gün yüzüne çıkaracak konu ve fotoğraflar ile 17. Kez DEĞER sizlerle.

Paylaş:


Limak Enerji | Uludağ Elektrik
PanTanıtım: Reklam | Tanıtım Hizmetleri

E-Mail Box

Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydediniz!