Dünya Üzerinde İkinci Bir BURSA Yok

Mesele sadece Bursa’da yaşamak mı, yoksa Bursalı’lık bilincine sahip olmak mı? Tabii ki, Bursalılık bilincine sahip olabilmek. 
 
 Geniş ekonomi, tarım ve tarih kültürüne sahip Bursa’mız, onlarca yıldır göç almaktadır. Şehrimize diğer şehirlerden, hatta Balkanlar’dan gelen yurttaşlarımız hoş gelmişler, şeref vermişler. Bursa’mız onlara kucak açmış, tüm güzelliklerini ve bereketini sunmuş yıllarca.
 
 İşte burada başlamalı Bursalı’lık bilinci.  Ekonomik ve kültürel anlamda bizler şehrimize ne vermekteyiz. Öncelikle Bursalı olabilmeliyiz. Hayatımızı, geçmişimizi ve tüm güzelliklerini yaşadığımız bu güzel şehre gözümüz gibi bakabilmeliyiz. 
Dünya üzerinde ikinci bir Bursa yok.
 
 Dağı, denizi, güneşi her gün üzerimize doğmaktadır. Yerel yönetimler dahil Bursa ile ilgili yapılan her çalışma yakından takip edilmeli, güzellikleri takdir edebildiğimiz gibi yanlış olan bazı çalışmalarda eleştiri ve fikirlerimizi belirtebilmeliyiz. 
 
 Turizm bu şehrin can damarıdır, yapılan etkinliklerden yeterince memnun muyuz? Bunlar hep gözlem ve dikkat ile ortaya çıkan kavramlar. Sadece bu şehirde yaşamak ve olan bitene gözünü kapamak bu şehre ihanet olmaz mı? 
 
 Bursalı’lık bilincini kazanabilmiş her fert , bu şehir için bir kazanım olacaktır

Paylaş:


Limak Enerji | Uludağ Elektrik
PanTanıtım: Reklam | Tanıtım Hizmetleri

E-Mail Box

Gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi kaydediniz!